Teknoloji

TikTok’un Yeni Güzellik Filtresi Viral Oluyor

Kısa görsel formatı ile dünyanın en bilinen sosyal medya platformlarının ortasında yer alan TikTok, filtreli da oldukça iyi bilinmektedir. Bu filtreler, kullanıcıların hızlarını değiştirerek farklı görünümler almalarını sağlar.

Çin merkezli dev platform, geçtiğimiz günlerde yepyeni bir filtre ile karşımıza çıktı. “ Cesur Cazibe”adlı bu hoş filtre, kullanıcıların yüzlerini değiştirerek makyajlı bir görünüm kazanmalarını sağlıyor.

Filtre, TikTok’ta hızla viral oldu

TikTok’un yeni filtresi, yayınlandıktan kısa bir süre sonra uygulamada viral oldu. Binlerce kullanıcı bu filtreyi uyguladıkları görselleri platform üzerinden paylaştı. Görüntülerde, filtre diğer filtrelerden çok daha büyüktür. gelişmişdikkatlerden kaçmadı.

Yüzünüzü kapatsanız da kırılmaz.

Bold Glamour’un güzel insan yüzü gerçekçi bir görüntü değişikliği verildiği görülebilir. En dikkat çekici yanı ise benzerlerinden farklı olarak filtrenin yüzünüzü kapattığınızda bozulmaması.

Twitter kullanıcısı ‘memo akten’ tarafından derlenen TikTok görüntüleri, kullanıcılar ellerini yüzlerine götürdüklerinde filtreleniyor. Herhangi bir bozulma yaşamaz ve gerçekmiş gibi kullanılmaya devam edilir.Daha önceki hoşluk filtrelerinde görüntünün bozulduğunu ya da filtrenin tamamen gittiğini görmüştük.

Bu ‘güzellik’ filtresi de insanların güvensizliği nedeniyle bazı eleştirilere maruz kalıyor.

Elbette bu tür filtrelerin bazı tartışmaları da beraberinde getirdiğini de biliyoruz. Kullanıcıların resimlerde belirttiği gibi, bu tür efektler ve filtreler huzurlu olmayan insanlara Savurgan olabilir, kendilerini kötü hissetmelerine ve özgüvenlerini düşürmelerine neden olabilir. Bu nedenle Bold Glamour ve benzerleri büyük eleştirilere konu olabiliyor.

Filtre nasıl kullanılır?

Bu tanınan filtrenin nasıl kullanıldığını kısaca açıklayalım. Herkese gelmemiş olabileceğini de ekleyelim:

  • TikTok’u aç
  • ‘+’ simgesine basın
  • ‘Efektler’ düğmesine basın
  • Aramaya gidin ve ‘Bold Glamour’ için arama yapın

Bu haliyle bulamazsanız filtreli başka bir görsel üzerinden de Bold Glamour’a ulaşabilirsiniz.

seferihisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu