Yaşam

Menderes kadınları sinemaya da adım attı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar’da başlattığı “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi Konak, Kadifekale, Örnekköy ve Aliağa’nın ardından Menderes’te de başladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde başlattığı ve 2019’dan sonra tüm İzmir’e yayılan “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi, adını Konak, Kadifekale, Örnekköy ve Aliağa’dan alan Menderes’te de başladı. . İzmir Büyükşehir Belediyesi de Menderes Belediyesi iş birliğiyle Cahide Sonku Sinema Sınıfı’nı ilçeye kazandırdı. Sınıfın açılışına Mahallemizdeki Kadınlar Sinema Yap Projesi Koordinatörü Kibar Dağlayan Yiğit, Kadın Çalışmaları Şube Başkanı Dilek Yücel Aksoy, Kilit Kadın Çalışmaları Bütünsel Hizmet Merkezi Birim Sorumlusu, Menderes Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Gürkan Önalan katıldı. , muhtarlar ve sinemaseverler.

Sanatın gücü ile kadının gücünü birleştireceğiz
Menderes’te kadınları sanatla buluşturmaktan gurur duyduklarını belirten proje koordinatörü Kibar Dağlayan Yiğit, “Projemiz sayesinde kadınlar sanatla her geçen gün güçleniyor. Kendilerini daha kolay ifade ederler. Bu yola çıktığımızda Tunç Başkan bize inandı ve biz de Cumhurbaşkanımızın bize olan güvenini uluslararası başarılarımızla kanıtladık. Kadınlar istedikleri her şeyin üstesinden gelebilirler. Açtığımız ders sayısını artırarak sanatın gücü ile kadının gücünü birleştireceğiz” dedi.
“Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler 293 33 72 numaralı telefonu arayabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mucurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu